
Het 18de Brussels International Women’s Film Festival vindt plaats van 13 tot 21 oktober 2026 in UGC De Brouckère, Aventure, Galeries en CINEMATEK, en brengt films samen van vrouwelijke regisseurs uit de hele wereld.
Het festival opent met Marie Madeleine van Gessica Généus, tijdens een avond die samen met FIFF Namur wordt georganiseerd. Tijdens de slotavond gaat Ton Animal Maternel van Valentina Maurel in Belgische première.
Onder de hoogtepunten: Ellas en la ciudad met het Instituto Cervantes, Le Bambine met het Italiaans Cultureel Instituut en Orca met Art Cantara. Een vertoning van Les Petites Victoires, in samenwerking met EQLA, wordt via audiodescriptie toegankelijk gemaakt voor een blind en slechtziend publiek.
Het programma zet ook internationale kortfilms in de kijker, evenals de nationale kortfilmwedstrijd ‘Graines de Cinéastes’, die opkomend Belgisch filmtalent voor het voetlicht brengt.
Van 19 tot 21 oktober viert CINEMATEK met Traces and Horizons drie grote Latijns-Amerikaanse vrouwelijke regisseurs: Matilde Landeta, Suzana Amaral en María Luisa Bemberg.
